Oto logo strony. Piękne ono jest

Biesiada "Godejcie po naszymu" w Nowym Tomyślu

Ocena 0/5

W piątek 13 października 2023 r. grupa teatralno-wokalna „godała po naszymu” z Seniorami z Klubu Osiedlowego w Nowym Tomyślu  . Podczas biesiady został zaprezentowany repertuar  słowno – muzyczny w gwarze poznańskiej. U starszego pokolenia  odżyły wspomnienia młodych lat, kiedy gwara była językiem potocznym, powszechnie używana, natomiast młodsze pokolenie z uwagą słuchało tekstów, zastanawiając się nad znaczeniem słów. Po raz kolejny podziwialiśmy talent wokalny i aktorski wykonawców, którzy podczas warsztatów pod okiem instruktor Pani Krystyny Drozdowskiej – Szychowiak przygotowali biesiadę. Wspólnie śpiewane piosenki biesiadne przy akompaniamencie akordeonowym Pana Jana Starosty oraz  pląsów na parkiecie przyczyniły się  do integracji wewnątrzpokoleniowej.

Biesiada odbyła się w ramach realizacji projektu pn. „Łączy nas wiele – chodź dzielą pesele”  dofinansowanego   ze środków programu  Leader- PROW 2014-2020

 Beneficjentem projektu jest Pniewskie Stowarzyszenie „Perspektywa” w Pniewach.

Logotypy

Galeria zdjęć

Biesiada w Nowym Tomyślu (13) Biesiada w Nowym Tomyślu (14) Biesiada w Nowym Tomyślu (15) Biesiada w Nowym Tomyślu (16) Biesiada w Nowym Tomyślu (17) Biesiada w Nowym Tomyślu (1) Biesiada w Nowym Tomyślu (2) Biesiada w Nowym Tomyślu (3) Biesiada w Nowym Tomyślu (4) Biesiada w Nowym Tomyślu (5) Biesiada w Nowym Tomyślu (6) Biesiada w Nowym Tomyślu (7) Biesiada w Nowym Tomyślu (8) Biesiada w Nowym Tomyślu (9) Biesiada w Nowym Tomyślu (10) Biesiada w Nowym Tomyślu (11) Biesiada w Nowym Tomyślu (12)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności